ÇİFTLİK BANK VE TOSUNCUK MEHMET AYDIN OLAYI

ÇİFTLİK BANK VE TOSUNCUK MEHMET AYDIN OLAYI

ÇİFTLİKBANK’IN SAHİBİ MEHMET AYDIN KİMDİR NERELİ?

Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın 27 yaşında. Mehmet Aydın aslen Bursalı ve annesiyle babası hala orada yaşıyor. Mehmet Aydın’ın boşadığı söylenen karısı Sıla Aydın da Bursa’da oturuyor.

Asıl işi yazılımcılık olan Mehmet Aydın, arıcılıkla geçimini sağlarken bu projeyle ortaya çıktı. Çiftlik Bank’ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini Bursa-İnegöl’de açtı. Ardından Çiftlik bank ile ilgili iddialar ortaya atıldı ve Mehmet Aydın paralarla kaçtı.

SPK incelemesinde Çiftlik Bank’taki paraların bir kısmının Sıla Aydın’ın hesabına transfer edildiği belirlenmişti. Şahsi hesap hareketlerini inceleyen SPK, Çiflik Bank parasının 1.7 milyon lirasının Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın hesabına aktarıldığını, 6 milyon TL’nin de şirketle ilişkisi tespit edilemeyen bir şahsa verildiğini ortaya çıkarmıştı. SPK’nın raporuna göre, Mehmet Aydın’ın kişisel hesaplarında ise 22.6 milyon TL vardı.

Çiftlik bank nedir sistem nasıl çalışıyor?

SPK raporuna göre Çiftlik Bank sistemiyle 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı. Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113.4 milyon liranın ise Kıbrıs’a ve Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

Açılışına valiler, kaymakamlar katılmıştı; Çiftlikbank mağdurları: Bizi aldatan devletin desteği

Sanal çiftlik üzerinden yüksek kar vaadiyle 77 bin kişiden 511 milyon lira alarak Uruguay’a kaçan Çiftlikbank CEO’su Mehmet Aydın, kısa sürede gündeme oturdu. Açlışına valilerin, kaymakamların katıldığı Çiftlikbank’ın devletten destek aldığı iddia edildi. Çiftlikbank mağdurları, “Bizi aldatan devletin desteği oldu” dedi.

Yakın zamanda ise Çiftlikbank’ın tekil örnek olmadığı benzer yapıda onlarca sistemin olduğu ortaya çıktı. Halen 20 kadar Çiftlik Bank benzeri oluşum, binlerce aktif üyeyle faaliyet göstermeye devam ediyor. Ercan Karabıyık, Çiftlikbank’a 40 bin lira kaptırmış bir özel şoför. Karabıyık, Çiftlikbank’a para yatırma gerekçesinin kolay para arzusu değil, devletin vatandaşı ittiği bir mecburiyet hali olarak tanımladı.

😀 »Haklısınız. Basit bir dolandırıcılıktan söz etmiyoruz.

Şimdi bu tosuncuğa bakmanızı öneriyorum…Sizce bu cocuktan milleti dolandıracak zeka çıkabilir mi ?

 Bu sistemin bir şebeke olduğu ve şebekenin de yüzü bu saftirik görünümlü tosuncuk olduğunu anlamayacak insan yoktur gibi…Memleketimizde artık insanlar rahat para kazanma peşinde , sorgulama yok , araştırma yok sürü psikolojisindeler.Müge Anlı’ya çıkan bir teyzemiz diyordu ki : ‘’‘Ben biraz araştırdım , bu sistemin içinde avukat , polis , üniversite mezunu işinin ehli çok insan vardı ve bende kendi kendime düşündüm bukadar insan APTAL olamaz ve hayali bir şeyin peşine takılmaz diye bende para kazanmak için bu işe girdim’ demişti…’’’

Şimdi soruyorum size insan aklı alıyor mu , ticaretin de bir sınırı var , oturduğunuz yerden hiç emek sarf etmeden 1 tl nizi size kim 5-10 tl olarak verir ve oyun üzerine kurgulu bu sistem okadar mı geri zekalı da kazandığını size vericek.Sonuçta az çok piyasadan anlayan insan , biri kaybederken diğeri kazanır acaba kimler para kaybetti de sizin kazanacağınız taahhüt edildi…Biraz AKILLI olun , hayali şeyler peşine koşmayın ve bu tarz düşünceli sistemlere paranızı kaptırmayın…

Titan Kenan bile Çiftlikbank olayına şapka çıkarmış ,

Kenan Şeranoğlu, yüksek kar getirisi vaadiyle 80 bine yakın kişiden 511 milyon lira para toplayıp sırra kadem basan Çiftlikbank CEO’su Mehmet Aydın için, “Ben bile böylesini görmedim. Vallahi çıldıracağım ya” yorumunu yaptı. Nedenini bilmeden dolandırıcılık suçundan 10 yıl hapis yattığını belirten Şeranoğlu, “Bu insanlar tokatlıyor, dolandırıyor, kandırıyor ve hepsi krallar gibi kaçıp gidiyor. Çok enterasan, çok acı bir şey. Ben böyle üç kağıtları bilmiyordum. Bugün öğrendim ki, böyle üç kağıt yapmak lazımmış Türkiye’de.
Allah aşkına insanlar dikkatli olsunlar, böyle şeylere kanmasınlar” dedi.

ÇİFTLİK BANK VE TOSUNCUK MEHMET AYDIN OLAYI
5 (100%) 2 votes

Bir Yorum “ÇİFTLİK BANK VE TOSUNCUK MEHMET AYDIN OLAYI

Comments are closed.