Anne Özlemi

Anne Özlemi

Anneler Günü özel bir gün.Benim için belki daha özel.Bu yıl annem öleli tam 10 yıl oluyor.Yokluklara ister istemez alışılıyor.
Ama bir de çevrenizdeki herkesin bağıra bağıra size bu yokluğunuzu hatırlattığını düşünün.Televizyonlar,mağazalar,vitrinler..
İnsan ne hissedeceğini,o günü nasıl geçireceğini bilemiyor bir türlü..
Üstelik insanın çevresindeki herkes de bu yokluğunu hatırlatmak çabasına giriyor ama nafile..
Bu yokluk nasıl unutulabilir ki!!Ben her yıl yaptığım gibi mezarlığa çiçek götürürüm ve ablamı ziyaret ederim.Ablam bizden biraz uzakta yaşıyor ama kendimi nasıl hissettiğimi anlayan tek kişi o…
Yalnız olmadığımızı biliyoruz,ikimizde aynı kaybı yaşıyoruz çünkü.Benzer bir kaybı yüreklerinde hisseden pek çok kişi var dünyada..
Ben herkesten farklı olarak hem tüm annelerin ”Anneler Günü”nü kutlarken annesini kaybetmiş olan herkesin de acısını paylaştığımı belirtmek istiyorum..
Belki de Anneler Günü’nün anlamını en iyi biz annesini kaybedenler biliyoruz..Ablamla ben annemi Nisan’ın birinde trafik kazasında kaybettik,doğum gününden 3 gün önce olduğu için sık sık hatırlıyoruz ama bu acı zaten unutulmaz..
Burada söylemek istedğim;biz annelerini kaybedenler için de bir şeyler yapılabilir.Kendimden değil daha küçük çocuklardan bahsediyorum esasen.Onları eğlendirmek,çeşitli etkinlikler düzenlemek belki acılarını hafifletmeye yardımcı olur.Bu tür etkinliklere de katılmak lazım,ben seve seve katılırım.Hediye almak vermek önemli değil,annesiz çocukları sevindirmek,onların acısını biraz hafifletmek ve annesiz olduklarını biraz olsun unutturmak adına..
Bu konuda üretilen her projeye destek vermeliyiz..
Tüm annelerin anneler ”Anneler Günü” kutlu olsun..Daha çok annesiz olan çocukların sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmayın lütfen..

Anne Özlemi
4.5 (90%) 4 votes

4 yorum “Anne Özlemi

    • Duygu aktarımın çok güzel @tubi okurken beğendim. Rica ederim.. En guzel günler hep sizin olsun inşallah. 💕💕

  1. Anneler gününün farklı bi yönünü anlatmışsın @tubi söylediklerine katılıyorum ben de. Bütün çocuklar mutlu bi ailede, anne ve babayla büyümeyi hak ediyor.

Comments are closed.