Cehennemin Biker Çeteleri

 

Motosiklet denildiğinde akıllara “özgürlük” gelir “yaşam tarzı” gelir.Şiddet içerdiğini pek düşünemeyiz.Hayatlarını yasa dışı suçlarla  sürdüren “MC” ler yani “Motosiklet Kulupleri” 1960’lardan beri ülkelerinde başa bela olmuştur.Amerika’da yaklaşık 300’den fazla Biker Çetesi bulunmaktadır.İşte bunlardan en tehlikeli olan kulüpler.

Warlocks

 Orlando,Florida’da bulunan Warlocks çetesinin yaklaşık 500 üyesi var.Aşırı ahlaksız oluşları,rakip çete üyelerine saldırmaları ve polis öldürmeleri ile biliniyorlar. Warlock’lar Pennsylvania ve Florida’da uyuşturucu ticareti yapmaktadır,çetenin lideri ve üst üyelerinden üç tanesi çeşitli suçlardan 10’ar yıl ceza almıştır.

 

Solo Angeles

Solo Angeles çetesi,1959 yılında Meksika’nın Tijuana kentinde kurulmuştur.Her türlü yasa dışı işi yapmalarına rağmen,fakir çocuklara hediye dağıtmak için çeşitli organizasyonlar da yaptıkları olmuştur.

The Rebels

 The Rebels isimli Avusturalya kökenli kulubün yaklaşık 2000 civarı üyesi bulunmaktadır.Ayrıca Yeni Zelanda,Almanya,İtalya ve İspanya’ya kadar kolları uzanmaktadır.Her türlü yasa dışı işte parmağı olan bu grup oldukça tehlikelidir.

Abutre’s Moto Club (Akbabalar)

Brezilya kökenli akbabalar motosiklet çetesi 1989 yılında St.Paul kentinde kurulmuştur.Yaklaşık 8000 üyesi olan bu grup,güvenlik güçleri ile yaptığı çatışmalarda ün salmışlardır.

Sons Of Silence

Sons Of Silence,1966 yılında Amerika’da kurulmuş aşırı milliyetçi bir motosiklet kulubüdür.Çetenin yaklaşık 500 üyesi vardır.Uyuşturucu sevkiyatları,silahlı saldırılar gibi faaliyetlerle para kazanıyorlar.Amerika’da kurulan bir grup olmasına rağmen Almanya’da da çeşitli faaliyetler düzenlemişlerdir.

Outlaws

1935 yılında ABD’de kurulan çetenin 2000 civarı üyesi bulunuyor.Rehin alma,fidye ve cinayet gibi işler başlıca gelir kaynakları.Dünyaca ünlü Hells Angels çetesi ise ebedi düşmanları konumunda. 

Pagans

1959 yılında kurulan bu tehlikeli çete,Doğu Amerika bölgesine oldukça hakim.Cinayet,hırsızlık,silah ticareti gibi işler genel gelir kaynakları.Zamanla güçlenip büyüyen bu grup her yerde baskı kurarak işlerini hallediyor.

Bandidos

1966 yılında Texas’ta kurulan çete ABD’nin dışına taşarak Avusturalya,Belçika,Danimarka,Fransa,Almanya,Yunanistan gibi birçok ülkede de faaliyet göstermeye başlamıştır.Tahmin edebileceğiniz gibi en büyük gelir kaynakları uyşturucu sevkiyatlarıdır.Hatta aralarında Türk üyeler bile mevcuttur.

Vagos

1965’te kurulan Vagos Motosiklet Kulubünün 2000’in üzerinde üyesi bulunmaktadır.Bu grup aşırı milliyetçilikleri ile tanınıyor ve üyeleri genellikle yeşil renkli kıyafetler giyiyorlar.Uyuşturucu ticareti ile para kazanan bu guruba bir şey demeyi bırakın,yanlarından geçmek bile oldukça tehlikeli.

Mongols

Mongols Motosiklet Çetesi 1969 yılında ABD’nin California eyalatinde kurulmuştur.Yaklaşık 1500 üyesi olan grubun çeşitli ülkelerde de üyeleri vardır.Bu grubunda daimi düşmanları Hells Angels isimli bir diğer motosiklet grubudur.

Hells Angels

Hells Angels dünyanın en etkili motosiklet çetesi olarak kabul ediliyor.1948 yılında kurulan grup bir dönem tün yasa dışı işlere bulaşmış ve gelirlerini böyle sağlamıştır.Milliyetçilikleri ve gaddarlıkları ile bilinen bu çeteyle diğer motosiklet çeteleri arasında düşmanca bir rekabet bulunuyor.

Cehennemin Biker Çeteleri
5 (100%) 1 vote