Aşk acısı

Aşkın bittiğini gösteren tüm davranışlar yine aşkın ta kendisidir.Hatta ne kadar can acıtıcı olursa bu aşkın o kadar yoğun olduğunu gösterir.Seni istemiyorum diyorsa aslında istiyordur bence.

Insan ancak umursamadıklarına karşı hep iyi davranabilir.Şimdilerde içimde kopan fırtınalara anlam ararken birden aklıma geldi.Bazen sevdiklerimize iyi şeyler söylemiyoruz.Karşımızdakinin o anki iyiliğini değil gerçek iyiliğini düşünüyoruz.

Geriye bakıyorumda bunlar yeri gelmiş aşkımızın hayat yolunu çizmiş.Her türlü minik sorunu kafamızda devası problemlere dönüştürüyoruz.Sadece ağzımızdan çıkan kelimelerin üzerinde durduğumuz zaman aşkta bitiyor.

Aşkın bittiğini gösteren tüm davranışlar aslında aşktır.Hatta bütün olumsuz davanışlar ne kadar can acıtsada bu aşkın o derece yoğun olduğunu gösteriyor.Aşktan duyacağınız her olumsuz ifade aşkın aslında ta kendisi oluyor.Seni istemiyorum diyorsa istiyordur bence.Biraz ara verelim düşüneyim diyorsa istenmediğimizi sanıyoruz.

Aslında o bize aşık,inkar etsede aşık kabullenmesede seviyor.Aşk ile nefretib aşkını bilmek gerekir.Ondan duyacağınız her söz sizi yıkar bir türlü kabullenmek istemezsiniz.Bunları nasıl söyledi diye düşünürsünüz.Bize karşı duygusu olmasa bunları nasıl söyler?Birtürlü anlayamadığınız şeyler söyler miydi.

Aşkınızı yaşarken hissettiğiniz bütün heyecan verici güzel duygulat gerçektir ve bu onun içinde gerçektir.Neden yapıyor bunları diyoruz.Bizr karşı.yaşadığı yoğun aşk bittide bize acımı çektiriyor deriz.Bir gün umursamaz olup işim var kapatıyorum diyor ve birikmiş duygularını bir bir ödetiyor bizr.

Aşk acıdır acıtır yakar geçer.Yapmadıysa aşk değildir zaten.Aşk budur böyle olur.Böyle olduğu sürecede kendi varlığını korumaya devam edecektir.Başka aşk aramayın dünyada aşk budur.

Aşk acısı
5 (100%) 2 votes

2 yorum “Aşk acısı

Comments are closed.