Erkekler Ne İster,Kadınlar Ne Anlar

1

 İster bir ilişkiye girmek istesin,isterse yıllarca ilişki içinde olsun erkeklerin bir ilişki içinde neyi istediğini bilmek çok önemli.

 

Sizin istediğinizi  istediklerini varsaymak kolay olabilir ama bu doğru değildir.Erkeklerin isteği kadınlardan biraz daha farklıdır,bir erkeğin zihninin nasıl çalıştığını anlamak,ilişkiniz için yararlı olabilir.Aşağıda bir erkeğe bir ilişki içinde ne istediklerine dair çeşitli ipuçları var.Bunların hepsini ilişkinizde uygulayabilirseniz o zaman daha sağlıklı bir ilişkiniz olacak ve erkeğinizin çaba sarf ettiğini göreceksiniz.

Cazibe

 

Bu tavsiye kısmı çok klişe gözükse de pek çok kadın ne yazık ki kullanmasını bilmiyor,bilse de ancak talepkar zamanlarında ortaya çıkarıyor.Onun için bir şeyler yapma isteğinde olmalısın,sadece bencillik yapıp kendini düşündüğünde değil..Eğer bir erkekle zihin oyunları oynamaya kalkarsanız sahte cazibenizi de kaybedersiniz.Cazibe ve cilve gücünüz varsa kendiniz olun,eğlenceli ve rahat yanınızın parlamasına izin verin.Erkekler doğal ve güven veren kadınlara bayılırlar.

Duygusal Yakınlık

Çoğu erkek duygularını göstermekten hoşlanmaz,ancak az sayıda insana kendilerini açarlar.Bir erkeğin bir ilişkide gerçekten isteyeceği şey güvenli alandır.Güçlü bir ilişkinin işareti,size duygusal olarak açılan bir erkektir.Bu hemen gerçekleşmez endişelenmeyin,bu tür duygusal yakınlığın gerçekleşmesi bazen aylar alır.Bir adam,zırhındaki çatlakları görebilen ve yine de onu sevebilen bir kadın ister.Eğer erkek gerçek bir ilişki içinde olmak istiyorsa,sadece fiziksel yakınlık istemediğini gösterir ve bu senin kalbini istediği anlamına gelir.

Saygı

Bazen şaka yaptığını zannederken onu incitebilirsin. Şaka yaparken önce erkeğin hislerini düşün,erkekler küçümseyici sözlerden hoşlanmazlar,aşırı derecede eleştiriyi sevmezler bu şaka bile olsa çok dikkatli ol. Çok sayıda erkek için saygı ve sevgi el ele gider. Ona gösterdiğiniz saygı sayesinde sevginizi de görecektir. Diğer erkeklerle karşılaştırmayın,bu ilişkinizi hüsrana uğratacaktır. Birbirinize karşı derin bir saygıya sahip olmak ilişkiniz için gerçekten sağlıklı olacaktır.

Fiziksel Bir Bağlantı

Kadınlar genelde iletişim eylemi yoluyla bağlanırken,erkekler tipik olarak fiziksel bağlantı yoluyla temas kurarlar. Samimi olmak birçok ilişkinin önemli bir parçasıdır.Çoğu erkek kendi ilişkilerinde ihtiyaç duyulduğunu bilmek ister ve çoğu zamanda ihtiyaçlarının karşılanmasını isterler.İdeal olarak bu fiziksel temas çok güçlü bir ilişki kurmak için mevcut olmalıdır. Erkekler teması sever,sadece yatak odasında değil her alanda fiziksel bağ  içinde olmaktan çekinmezler.

Romantik

Bazı erkekler de romantizm sever,sizden çiçek veya çikolata beklemeseler bile arada sırada tatlı,romantik sözler duymak hoşlarına gider.Romantizm her zaman beklenmeyen bir anda gerçekleştiğinde  daha güzeldir.Beklenmedik bir öpücük,sevgi gösterileri ve güzel sözler,ani jestler onları mutlu edecektir.

Övgü

Hepimizin biraz egosu var ve erkekler de farklı değildir. Kendinden son derece emin olan adam bile ilişkisinde birazcık övgü bekler.Erkeklerin en sevdiği övgü,kariyer ve yatakta ne kadar iyi olduğudur. Erkekler kadınlar kadar övgüye ihtiyaç duymazken,kadını tarafından övülmek onların güvenini ve öz saygısını olumlu yönde etkileyebilir. Eğer ilişkide ana emekçi erkek ise bunu kabul edin ve ona hissettirin. Onlar için övgü sizden geldiği zaman daha önemlidir,doğru şeyler yaptığını bilmelerini sağlar.

Kabul

İlk tanıdığında onu nasıl sevdiysen,ilerleyen zamanlarda erkeği değiştirmeye çalışmak doğru değildir. Erkekler kendilerini değiştirecek birilerini aramazlar,hepimizin kusurları vardır..Unutma!..sağlıklı bir erkek annesi gibi davranan bir kadın istemez karşısında.Onun tamamen senin istediğin gibi bir insan olmasını beklememelisin,olduğu gibi kabul etmeli,ilk başta nasıl sevdiysen öyle devam etmelisin. Sonuçta onu bir sebepten dolayı seçtiniz.

İletişim

 

Son olarak iletişim…İyi iletişim kesinlikle duygusal olgunluğa bağlanır. Bir erkeği  ilişkide mutsuz  etmek için,ona sessiz tedaviyi vermek ve neyin yanlış gittiğini tahmin etmesini beklemek kadınların yaptığı en büyük hataların başında gelir.Bazı şeylere neden üzüldüğünü bilmesini bekleme,onunla iletişim kur,çünkü erkekler kadınları anlamakta her zaman zorlanırlar.Kafanın içine girip senin düşüncelerini okuma gibi bir yeteneği olamaz. Erkekler açık bir şekilde iletişim kurmaktan korkmazlar. Aklından geçenleri iletmezsen,ilişkinizde uğraştığınız sorunların hiçbiri değişmeyecektir. İletişim ayrıca dinlemeyi de kapsar,söyleyeceğin bir şey varsa onu dinlemeyi de unutma..

 

 

 

 “Tanrı kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti. Kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar.”

AHMET ALTAN

 

 

 

Erkekler Ne İster,Kadınlar Ne Anlar
Oy Verin
1

Bir Yorum “Erkekler Ne İster,Kadınlar Ne Anlar

  1. Sevgili @terrius gördüğün gibi bu yükü de üzerimden atmış bulunmaktayım ))) Artık “hep kadınlar hep kadınlar” lafını duymayacağımı düşünüyorum..

Comments are closed.