Teknolojinin Sınırlarını Aşan En Farklı Telefon Modelleri

2

Teknolojinin Sınırlarını Aşan En Farklı Telefon Modelleri

Steve Jobs 11 yıl önce ilk Iphone telefonu piyasaya sürmesinden bu yana,cep telefonları akıl almaz teknoloji ve göz alıcı tasarımlarıyla büyük gelişmeler kaydetti.

Telefon şirketleri insanların telefonlarıyla bağ kurmasını sağlamaya çalışırken,bir yandan da gelecekte üretilecek telefonlar için,yeni yüksek standartlar oluşturuyorlar.Tüm bunları hesaba katarak size göstereceğim 5 akıl almaz cep telefonunun sizde yaratacağı şaşkınlığa hazır olun.İşte var olduğuna inanmakta zorluk çekeceğimiz ve son teknoloji tasarımlı harika telefonlar.

Nintendo Plus

 

Nintendo oyun konsollarıyla biliniyor aslında,fakat telefonu olduğunu da öğrenmiş bulunmaktayım. Nintendo Plus ismiyle tanınan bu akıllı telefon,Android Marshmallow yazılım,12 MP ana kamera, 5 MP ön kamera,820 işlemci,120 gb dahili depolama alanı ile oyun sevenlerin elinden bırakamayacağı bir model.Ünlü Nintendo  konsollarının yerli  emulatorleri de bu telefonda kullanılmış. Telefon ayrıca,ekranı istediğiniz gibi çevirmenize ve döndürmenize olanak veren bir mekanızmayı da barındırıyor.

Triple Display Flip

 

Tasarımcı Kristian Ulrich Larse tarafından tasarlanan bu akıllı telefon,Android işletim sistemine sahip 3 ekran barındırıyor ve çadırı andıran yapısı ile standart bükülebilir bir telefona dönüşebiliyor. Telefonu bir kitap gibi katlamak bile mümkün. Telefon Gorille Glass kaplı esnek özellikli,3 adet süper Amoled ekrana sahip,bünyesinde qwerty klavye de barındırıyor.Telefon katlanabilir özelliği sayesinde 6 farklı şekil alabiliyor.

Lenova C Plus

 

Kavisli ve bükülebilir ekran yapısı ile son zamanlarda piyasaya sürülen telefonlar  sık sık karşımıza çıkıyor. Lenova ise kavisli telefon ilerleyişini bir hamlede geçerek,ikiye katlanıp saat şeklini alabilen telefon tanıttı.Telefonda kesintisiz bükmeye olanak vermek için,esnek bir ekran ve parçalı gövde kullanılmış. Resmi olarak C Plus adı verilen bu telefon piyasaya küçük ve büyük olmak üzere 2 boyutta sürülecek. Telefon henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen,tanıtımda deneme fırsatı bulan insanlar,üzerinde bükülebilir bataryanın ve diğer teknik parçalarına hayranlık duyduklarını söylüyorlar.

Zenphone Ar 

 

Bu telefon ilk başta çok normal görünüyor. Geniş 5.7 inç ekranı,4 çekirdekli işlemcisi ve HD ekranı ile çoğu akıllı telefonda standart hale gelen özellikleri taşıyor. Onu özel kılan ise yeni google teknolojilerini kullanıyor oluşu. Daydream VR platformunu ve Tango’yu aynı anda destekleyen tek cihaz unvanına sahip. Aynı zamanda arttırılmış gerçeklik verici görselliği denemenize olanak sağlıyor. Telefon,içinde bulunduğunuz fiziksel çevreyi belirlemek için hareket ve izleme sensörleri,yüksek çözünürlüklü kameralar,kızılötesi  projektör ve yapay zeka kullanılıyor. Zenphone Ar tüm bu teknolojik özellikleriyle her kullanımda sizi kendinizi uzay yolunun bir parçası gibi hissetmenize şans veriyor.

Dras

 

Akıllı telefonlar her yeni modelle boyut olarak biraz daha büyürken,piyasaya sürülen her modelle birlikte aslında ekran özellikleri de gelişiyor. Büyüyen modeller bizi çoğu konuda tatmin ederken öte yandan taşıma zorluğu da olmuyor değil. Özellikle Iphone’un son sürüm telefonunu düşünürsek,modeli cepte taşımanın pek kolay olmadığını anlarsınız. Dras modeli ise katlanabilir bir çerçeve ve ekranın kombi edilmesiyle oluşturulmuş. Telefon katlanarak küçülebiliyor ve cebinizin boyutlarına uygun ölçüye gelebiliyor.

 

Teknolojinin Sınırlarını Aşan En Farklı Telefon Modelleri
5 (100%) 2 votes
2

2 yorum “Teknolojinin Sınırlarını Aşan En Farklı Telefon Modelleri

Comments are closed.