Anında Kendinizi İyi Hissedin

1

Şimdi vereceğim on saniyelik basit yöntemlerle,kendinizi çok daha iyi ve rahat hissetmeye hazırlayın.

Tam 2 yıl yoga ve pilates çalıştım,pratik ve kolay bilgileri her zaman not etmiştim.Ben de yapamıyorum iş yüzünden ama vakit buldukça bu basit yöntemleri tekrar ediyorum.

Başınız Ağrıyorsa:

Bunun için size kolay bir yoga yöntemi önerebilirim.Bu yöntem kan dolaşımını hızlandırarak,baş ağrılarına iyi geldiği kanıtlanmış.Yüz üstü yere uzanıp alnınızı yere yapıştırın.Kollarınızı denge sağlamak için kullanıp,ayak parmaklarınızın bitim yerinden itibaren yükselin.Bu şekilde on saniye kaldıktan sonra gevşeyin.

Sinirliyseniz:

Sinirlerinizi yatıştırmak için,kollarınızı önünüze çapraz getirin,yavaşça derin nefes alın ve 10’a kadar sayın.Nefes verip,tekrar sayın.Böylece vücudunuzun rahatlama mekanizması harekete geçip,hormon seviyeniz normale dönecek ve kendinizi daha sakin hissedeceksiniz.

Ağrı ve acı hissediyorsanız:

Dizlerinizin arkasında bulunan sıkı kasları rahatlatmak için baş parmağınızla baldırlarınızın tam ortasına bastırın. 10 saniyelik aralarla iki dakika boyunca bu hareketi tekrarlayın.Sırt ağrısından kurtulmak istiyorsanız,baş ve işaret parmaklarınızı ayak bileğinizin her iki yanına bastırıp,bırakın. Bu hareketi hızlı bir şekilde 8-9 kez tekrarlayın.

Gaz probleminiz varsa:

Sert bir zemine,midenizin üzerine uzanın.Karın kaslarınıza uygulanan hafif basınç,sıkışan gazın çıkarılmasına ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Gün içinde küçük egzersiz molaları verin

Gün sonunda kas ağrısı,baş ağrısı,sırt ağrısı gibi şikayetleriniz oluyorsa her gün kendinize 10’ar dakika ayırsanız yeter.Yapabiliyorsanız günde 3 kere yapın. Yapılan araştırmalara göre 10 dakikalık egzersiz yapanların formda kalmayı başardıkları ve buna bağlı olarak felç ve kalp krizi riskini azalttıkları görülmüş. 24 saat diliminde kendinize 10 dakika ayırmak gerçekten zor değil..

Anında Kendinizi İyi Hissedin
5 (100%) 2 votes
1

4 yorum “Anında Kendinizi İyi Hissedin

  1. @nane 1.sini yapamazsinda 2.si olabilir.Hem otururken yapacağın farkli videolar var. Ilkini deneme sakin ((: #adliyedesporsalonuistiyoruz

Comments are closed.