Çilek Gibi Tatlı Ciltler

Çileği Güzellikte Kullanabileceğiniz Harika Yollar

  Mükemmel tatlılarda kullanılan çileği güzellik rejiminde kullanmayı düşünür müsünüz?

Düşünmediyseniz düşünün..Kırmızı meyveler kalsiyum,magnezyum,folik asit ve potasyum gibi gerekli besinlerle doludur.Her ne kadar ben tatlılarda kullansam da çileği cilt için mükemmel faydaları var. Aynı zamanda antioksidan açısından güçlü olan kırmızı meyvelerin başında da çilek geliyor.

Çileği güzelliğinize ve bakımınıza dahil edebileceğiniz bazı püf noktalar var.Sakın bunları yüzünüzden yemeyi denemeyin.

 

Bembeyaz dişler için çilek

Kahve ve çay bağımlısıysanız,ki ben öyleyim maalesef..dişlerin sarıya dönmesini engellemekte çok işe yarıyor çilek. Plakların çıkarılmasına yardımca olan çilek yüksek bir C vitamini konsantrasyonuna sahiptir. Ayrıca çikolataya düşkünseniz dişlerde oluşan sitrik asit ve diş minesi zayıflığını da gideriyor. Doğal yönden dişleri beyazlatıyor ve daha güçlü koruyor. Kış aylarında pek bulunmasa da ilkbahar aylarında evden eksik olmuyor.

Aydınlık Ciltler

Çok zengin bir C vitamini kaynağı olan çilek,cilt parlaklığını arttırmada çok etkileyicidir. Yaşlanmanın ters işaretlerine yardımcı olan hidroksi asit bulunuyor içinde. Çileği yoğurt ile beraber ister ezip maske şeklinde kullanın,isterseniz ikiye bölüp cildinizde gezdirin.İnanılmaz bir toksin etkisi var.

 

 

Sivilcelerinizi Azaltın

Bir çok kremin içinde bulunan salisilik asit çilekte doğal yönden fazlasıyla bulunuyor.Özellikle gözeneklerin temizlenmesinde kullanılan salisilik asit,cildin daha temiz ve duru görünmesini sağlıyor.Çileğin suyunu bir pamuk yardımıyla tonik gibi kullanabilirsiniz.

Yorgun Gözler

Sabahları yorgun,şişmiş gözlerle uyanmaya muzdaripseniz soğutulmuş bir çileği dilimleyin ve iki dakika göz kapaklaırnıza koyun.İşte size yorgunluğu giden göz kamaştırıcı gözler. Pahalı göz kremlerine inanın hiç gerek kalmıyor..

Saç Uzaması

Mevsim değişikliğinde hepimiz saçları zaman zaman dökülür ve uzama sorunu yaşarız. Sabah kahvaltınıza veya meyve salatanıza çilek koyun. Kırmızı meyveler,kellik önlemek ve saçın büyümesine yardımcı olduğu söylenen silik asit bakımından zengindir. Çilek hem C vitamini hem antioksidan olarak saç kırılmalarını önler.

Yumuşak Dudaklar

Özellikle hassas dudaklar ve kuruyan dudaklar için salisilik asit içeren çilek çok faydalıdır.Bir çileği dudaklarınıza yumuşak bir şekilde gezdirin,bir kaç dakika bekletin ve durulayın.Tüm bu cilt bakımında kullandığınız yöntemlerden sonra mutlaka durulama yapın,asla cildinizde bırakmayın.

 

Ben özellikle diş temizlemede kullanıyorum çileği,haftada birkaç kez yapmanız yeterli geliyor.Göreceksiniz ne kadar farklı olacak.Ayrıca hindistan cevizi yağı da plak temizlemekte çok etkili. Bu da ekstra bir püf noktamız olsun.Her zaman doğal ürünlerle cilt bakımı tavsiye ediyorum.

 

Her günün içinde mutlaka bir güzellik vardır..

 

Çilek Gibi Tatlı Ciltler
5 (100%) 2 votes