Google Chrome Reklam Engelleyici Başlattı

Google,Chrome Reklamlarını Engellemeye Başladı

Google “rahatsız edici ve zorlayıcı” reklamların kullanıcılara göstermesini engellemek için tasarlanan Chrome web tarayıcısı için bir reklam engelleyici başlattı. Google,tam sayfa reklam ve otomatik oynayan video reklamlarını kısıtlamak için harekete geçti.

Google ve Facebook şirketleri dahil  engellenecek reklamlar,Daha İyi Reklam Koalisyonu (CBA) tarafından belirlenecek. Abd ve Avrupa’da web kullanıcıları hakkında yapılan ankette  en rahatsız edici reklamların “içeriği gizleyen ve animasyonlu tam sayfa reklamlar” olduğu belirlendi.

Chrome kullanıcıya reklam engellemenin gerçekleştiğini gösteren bir mesaj gönderecek ve devre dışı bırakılmasını sağlayacak bir seçenek sunacak.

 

Adblock  plus sözcüsü “Cba onaylı teknik belgesinde listelenen reklam türlerinin yüzde 16.4’ü engellenecek” dedi. İnternet kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmak isteyen Google,bugünden itibaren reklamları engellemeye başlayacak.

Google reklam engelleyicisi masa üstünde  Chroome’un adres çubuğunun yan tarafında konumlandırılmış durumda olacak.Yeni özellik buradan aktif hale getirilebilecek.Reklam engelleyicisi mobilde ise ekranın alt kısmında bir bildirimle gelecek.Kullanıcılar ayrıca “bu sitedeki reklamlara izin ver” seçeneğini de kullanabilecek.

 

Google Chrome Reklam Engelleyici Başlattı
5 (100%) 2 votes