Dünyanın En Şaşırtıcı Bebekleri

Bu bebekler gerçekten inanılmaz…Resmi olarak doğrulanmış kayıtlar arasında olan dünyaya gelmiş bebekler.

Normal bebekler yaklaşık 266 gün sonra doğarlar,ortalama ağırlıkları 3.000/3.500 kg arası ve boyları 48\53 cm de olurlar.Ama düşünün ki doğurduğunuz bebeğiniz 10 kg ağırlığında veya 71 santim boyunda.Bu boy ve kilo cidden 4 yaş bir çocuğun ölçüleri.İşte bu istisna bebeklerden bazıları,özellikle bunlar şaşırtıcı.

 

Dünyanın en küçük annesi

Ben pek inanamıyorum ama resmi kayıtlara göre doğrulandığı yazıyor.Lina’nın bebeği olduğunda kendisi henüz 5 yaşındaymış.Doktorlar Lina’nın erken ergenlik hastası olduğunu ve tecavüze uğradığını açıklamış.  Lina şu an 81 yaşında ve öz annesini 10 yaşına kadar ablası zanneden Gerardo 40 yaşında ilik kanserinden ölmüş.

 

 

Dünyanın en hafif bebeği

Rumaisa Rahman’ın bebeği sadece bir tereyağı ağırlağında henüz 25 haftalıkken dünyaya gelmiş. Rahman’ın bebeği tam 244 gram ve 22 santim olarak doğmuş,yaşamasının imkansız olduğunu söyleyen doktorlar yanılmış ve Rahman’ın bebeği Emilia hayata sıkı sıkı tutunmuş.

Dünyanın en yaşlı annesi

Rajo Devi Lohan 70 yaşında çocuk seveceği yaşta  suni  döllenme yoluyla ilk bebeğini dünyaya getirmiş. 40 yıllık evliliği boyunca hiç bebek sahibi olamayan Lohan bu duruma oldukça şaşırmış olmalı. Doğumdan sonra 2 ameliyat geçiren Lohan yatağa mahkum olmuş.

 

Dünyanın en büyük bebeği

Annenin boyu 2.27  olunca bebeğin büyük doğması elbette normal aslında. Guinness rekorlar kitabına göre bugüne kadar doğmuş en büyük bebek olarak yerini koruyan Ohio Seville 1879 tarihinde tam 10,2 kg ağırlığında 71 santim olarak dünyaya gelmiş.Ama maalesef doğduktan 11 saat sonra ölmüş.

 

Dünyanın ilk yapay annesine sahip bebek

Thomas Beatie 34 yaşında ilk çocuğunu dünyaya getirdi. Aslında kadın olarak doğan fakat erkek hormonları taşıyan Thomas dünyanın ilk erkek annesi oldu. Cinsiyet değiştiren ama kadınlık üreme organlarını değiştiremeyenler için anne olma şansını yakalayan tek erkek anne. Beatie,donör sperm ve kendi yumurtalıklarını kullanarak yapay döllenme yoluyla hamile kaldı,Thomas’ın 3 çocuğu bulunmakta. Merak ettiğim bebekler Thomas’a anne mi yoksa baba mı diyor? 

Dünyanın En Şaşırtıcı Bebekleri
Oy Verin