Saçların Sıra Dışı Sanatı

Bu Sanatçı,Saçlarıyla Güçlü Mesajlar Veriyor..

 

 

    Laetitia Ky,Batı Afrika kökenli bir sanatçı. Sanatı pek rastlanmayan türden,bir insan gerçekten yetenekliyse kendi bedeninden bile sanat yaratıyor. Laetitia Ky’nın sıra dışı sanatı ise saçları..Evet bazı saç sanatçıları var fakat Ky aynı zamanda saçları ile yaptığı şekillerden topluma farklı mesajlar veriyor.

 

Instagram’da 54.000’den fazla takipçisi   bulunan Ky,farklı kreasyonlarını paylaşıyor. Bazen eğlenceli,bazen duygusal,bazen  de siyasi mesaj vermekten  çekinmiyor.Hatta Ky, “metoo” hastag’ına da katılıp tepkisini yine saçlarıyla göstermiş. Ky’ın yaptığı bazı görsellerden ve mesajlardan en beğendiklerimizi paylaşalım.

 

“İnsanlar her zaman benim boyum hakkında yorum yaparlar,boyum çok fazla uzun ve ben bunu sevmiyorum.Çok uzun olduğum için erkeklerle çıkmakta hep sorun yaşıyorum,boyuma uyan birini bulmak oldukça zor.”

 “Kıllı bir vücuda sahip olmama rağmen bundan hiç rahatsız olmadım,fakat ayrık dişlerimle hiç mutlu değildim.Derginin birinde bir röportaj okudum ve aslında ayrık dişlerin çok sevimli olduğunu ve temizlenmesinin kolay olduğu yazıyordu.Bu tamamen benim bakış açımı değiştirdi,artık dişlerimi seviyorum çünkü insanın her kusuru,kendini güzel yapan şeydir.”

“Kararını verdiğin zaman,meleği mi yoksa şeytanı mı seçiyorsun?”

“Dünyada binlerce kadın her gün tecavüze uğrar,ama çok az kişi şikayet ediyor.Kısa etek giyip çok makyaj yaparak seni baştan çıkardığını söylüyorsun!!!Hiçbir şey cinsel saldırı ya da taciz  yapman anlamına gelemez..Tekrar söylüyorum şikayet etmeye cesaret edin..”

  Gerçekten güzel bir mesaj vermiş burada,sonuna kadar katılıyorum.Asla sessiz kalmayın.


“Saçlar çiçek gibidir,güzel bakarsan canlı olur ve hızlı büyür.Sen de benim gibi mutlu olursun.”

“Afrika yetenek ödülüne aday oldum,lütfen bana oylarınızı verin.”

 

                                          “Silah ve şiddete karşı,aşk ve sanat.”

        Bu da en beğendiklerimden,aşkı bilmem ama şiddet ve silahlanma mesajına bayıldım.

“Hayatım boyunca hep o mükemmel kadınsı vücudu istedim ve hiç olmadı.Hiç birimiz mükemmel değiliz ama içimizde ki başka mükemmellikleri bulabiliriz.Bugün diğer kadınlara en önemli şeyin vücut güzelliği değil,sağlık olduğunu söylemek istiyorum.Kendinizi lütfen olduğunuz gibi kabul edin,ben bunu başardım.”

 

 

O kadar basit bir şeyden yeteneğini göstermiş ki,şaşırmamak elde değil.Verdiği mesajları da çok anlamlı buldum.Belki buna sanat demeyenler olabilir ama bana göre kesinlikle yetenek ve mesajları çok yerinde olmuş. Ky,siyahi kadınların hala günümüzde yaşadığı ırkçılığı ve aşağılanmayı da değişik şekillerde profilinde göstermiş.

“Konuşun,çünkü bu yükü tek başınıza taşımak zorunda değilsiniz.” diye de topluma güzel bir mesaj vermiş.

Saçların Sıra Dışı Sanatı
5 (100%) 2 votes