Android Telefonlarına”Yüzen Arama Kutusu”Geliyor!

Google,Android Telefonlara “Yüzen Kutucuk”  Getiriyor.

 

Bildiğiniz üzere yüzen mesajlaşma sistemi Facebook Massenger’da oldukça rahat ve kullanışlı bir mesajlaşma sistemi.Sayfalarda gezerken,aynı zamanda mesaj geldiğinde küçük bir baloncuk çıkıyor.

 

Google ,Android 6 ve üzeri işletim sistemini destekleyen telefonlarda bulunuan “Telefon” uygulaması için yüzen sohbet balonu getirmeyi planlıyor.Şimdilik Beta olarak indirebilirsiniz bu uygulamayı.Telefonda gezerken bu baloncuğu istediğiniz yere sürükleyebilir,tıklayıp mesajlaşabilir veya kapatabilirsiniz.Henüz WhatsApp’ta olmayan bu özelliği,Google android telefonlarına getirirse kullanıcılar için çok kolaylık olacak.

Uygulamanın kullanıcıları için özellikleri,görüştüğünüz kişinin resmiyle beraber arama seçenekleri için ufak bir arayüzü olacak.Kutucuk üzerinden mikrofonu kapatabiliyor,hoparlörü açabiliyor ve görüşmeyi sonlandırabiliyorsunuz. Bütün bunları yaparken telefonunuzu etkin bir şekilde kullanamaya devam ediyorsunuz. Konuşma yaparken neden telefonla uğraşılsın tabi bu benim için ayrı bir soru.Telefon kullanmayı sevenler için güzel bir haber olabilir. Google’ın açıklamasına göre,birisiyle telefonla konuşurken telefonu kullanmaya devam etmelerini için geliştirilmiş bir uygulama,internette dolaşırken işle alakalı bir uygulama kullanılıyorsa çok işe yarayacağı yönünde.

  Şu anda uygulama  beta sürümünde olduğu için isterseniz buradan indirebilirsiniz. Yalnız bilmeniz gereken,uygulamanın şimdilik sadece açılma özelliği mevcut,kapatma özelliği bulunmuyor.Uygulamayı beğenmezseniz eski arama düzenine geri dönemiyorsunuz. 

Android Telefonlarına”Yüzen Arama Kutusu”Geliyor!
Oy Verin